Odkryj IX edycję

 

Konferencja PAMI to coroczne wydarzenie Stowarzyszenia TOP500 Innovators i tym razem po raz pierwszy jest organizowana online. Stowarzyszenie skupia absolwentów programu stypendialnego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas którego 500 liderów nauk technicznych i specjalistów transferu technologii odbyło 9-tygodniowe staże na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i na Cambridge. Celem było poznanie najlepszych praktyk związanych z transferem technologii i zaszczepienie w uczestnikach ducha innowacyjności.

Dzisiaj naszym celem jest przekazywanie tej wiedzy dalej, dalszy rozwój i działanie na rzecz rozwoju innowacji. Stąd mamy przyjemność zaprosić na 9. edycję naszego wydarzenia.

ZOBACZ CO PRZYGOTOWALIŚMY Szczegółowy program

 
9:00 - 9:30

Oficjalne otwarcie

Dzień pierwszy konferencji skupia się na wyzwaniach w świecie innowacji, które spowodował obecny kryzys. Jak sytuacja, w której się znaleźliśmy, wpływa na nasze plany? Jak przystosować się do nowej rzeczywistości, w której znaczna część aktywności przenosi się do świata wirtualnego? Jak menadżerowie i naukowcy mogą radzić sobie z wyzwaniami, przed którymi stanęły ich zespoły i projekty?

9:30 - 10:15

International Polish – American collaboration in the field of research and innovation during the COVID-19

🇺🇸 

PANEL DYSKUSYJNY

Celem sesji będzie ocena wpływu COVID na możliwości współpracy między Polską a USA. W jaki sposób kryzysy wpływają na wymianę wiedzy i doświadczeń? Jak COVID-19 zmieni wzorce współpracy? Czy otworzą się nowe nisze, stworzą się nowe możliwości, czy w dłuższej perspektywie staniemy w obliczu głębokiego kryzysu? Będziemy mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania najlepszych ekspertów w dziedzinie współpracy PL-US z wieloletnim doświadczeniem. Poprosimy naszych gości o ocenę obecnej sytuacji, a także o prognozy na przyszłość.

speaker-1

Katarzyna Walczyk-Matuszyk

speaker-2

Paul Marca

speaker-3

Piotr Moncarz

10:15 - 11:15

Jak przeprowadzić burzę mózgów online

Nowa sytuacja spowodowała konieczność przeniesienia wszystkich aktywności do świata wirtualnego. Jak jednak zrealizować kreatywne aktywności grupowe, pracując zdalnie? Każdy lider projektu doskonale wie, jak trudne jest to zadanie. Dlatego o tym, jak przeprowadzić burzę mózgów i inne kreatywne działania w grupie w formie online, opowie Wam zaproszony przez nas ekspert podczas warsztatów. Jeżeli prowadzicie projekty to wiecie, że nie może Was zabraknąć podczas tej sesji.

WARSZTAT

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

 

speaker-1

Radosław Czahajda

10:15 - 11:15

W poszukiwaniu środków na R&D

Obecna sytuacja wprowadza zmiany i niepewność do naszego codziennego życia. Jak rozwijać innowacyjne technologie w momencie, w którym wiele źródeł wsparcia jest wstrzymanych? Jak utrzymać obecne tempo rozwoju? To trudny czas dla wielu firm, jednak stojące przed nami wyzwania można wykorzystać na naszą korzyść. O tym, gdzie szukać środków na R&D w czasach epidemii, opowiedzą zaproszeni goście.

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

SESJA

speaker-1

Stanisław Rogoziński

speaker-2

Iwona Gawrycka

speaker-3

Katarzyna Walczyk-Matuszyk

speaker-4

Włodzimierz Kuc

10:45 - 11:45

Wyzwania i dobre praktyki projektów naukowych/wdrożeniowych w czasie pandemi

Pandemia to czas różnych wyzwań, zagrożeń ale i szans. Pojawiają się nowe możliwości, nowe potrzeby, natomiast piętrzą różne problemy organizacyjne, komunikacyjne, finansowe. O tych kwestiach trzeba rozmawiać, dieklić się wiedzą i wzajmenie inspirować. Takiej wspólnej wymianie doświadczeń poświęcony jest ten panel ekspercki.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Radosław Rybkowski

speaker-2

Maria Pawłowska

speaker-3

Barbara Mróz-Gorgoń

speaker-4

Michał Urbanowicz

speaker-5

Wojciech Wodo

11:15 - 12:15

Jak zorganizować wydarzenie online?

🇵🇱

PANEL DYSKUSYJNY

Obecna sytuacja zmusza nas do poszukiwania nowych możliwości promocji naszych przedsięwzięć, nawiązywania kontaktów i zdobywania wiedzy. Eventy online idealnie wpisują się w ten trend. Biorąc pod uwagę możliwości, jakie dają, można przypuszczać, że na stałe wpiszą się w naszą rzeczywistość. Jak zatem odnaleźć się w rzeczywistości eventów online czy hybrydowych? Jak przenieść swoje inicjatywy do świata wirtualnego? Jak wykorzystać nowe możliwości, ale i jak poradzić sobie z pułapkami eventów online? Konferencje, hackatony, konkursy i wszelkiego typu spotkania online - opowiemy o tym, jak wykorzystać nowoczesne narzędzia, aby nie stracić najważniejszego elementu każdego eventu, czyli networkingu. Swoim doświadczeniem podczas PAMI Conference - Polish-American Innovation Bridge podzielą się osoby, które już z sukcesem przeszły tę drogę.

speaker-1

Joanna Świątek

speaker-2

Jakub Kozioł

speaker-3

Bianka Siwińska

speaker-4

Dawid Szarański

speaker-5

Justyna Pelc

11:15 - 12:15

Network Thinking for Leaders

Dr. Daria Tataj will speak about the new leadership methodology designed to help leaders work more efficiently in virtual teams and at the same time become influential leaders in their ecosystem.

Prelekcja w języku ---> 🇺🇸

WARSZTAT

speaker-1

Daria Tataj

12:15 - 13:00

Przywództwo w R&D - nowe wyzwania i możliwości w trudnych czasach

🇵🇱

SESJA

Literatura z zakresu przywództwa obejmuje liczne badania, studia i kompendia wiedzy. Jednak tylko niewielka ich część skupiała się w kontekście przywództwa w zespołach badawczo-rozwojowych (B + R) wśród naukowców i inżynierów lub zespołów pracujących nad innowacjami. Autorzy podejmujący temat podkreślają specyfikę przywództwa naukowców i inżynierów zaangażowanych w twórczą pracę nad innowacjami, w firmach czy w jednostkach naukowych. Współczesne projekty badawcze są coraz bardziej skomplikowane. Poszukiwanie innowacji wymaga zaawansowanej współpracy między ekspertami z różnych zespołów, dyscyplin, organizacji czy krajów. To też często praca w zespołach rozproszonych czy wirtualnych. Równolegle umiejętności przywódcze i zarządzania zespołem nie są istotnym elementem kształcenia przyszłych potencjalnych liderów i członków zespołów R&D. Zapytajmy ekspertów, co sądzą o tej szczególnej roli i jak ta rola ma się do funkcjonowania w czasach kryzysu.

speaker-1

Janusz Bujnicki

speaker-2

Patrycja Radek

speaker-3

Tomasz Duda

speaker-4

Bartosz Sokoliński

speaker-5

Magdalena Jabłońska

13:00 - 13:45

NETWORKING

NETWORKING

13:45 -14:30

Keeping it Together: Managing Large Research Collaborations in the Era of COVID-19

🇺🇸 

KEYNOTE SPEAKER

The Coronavirus pandemic has disrupted many critical activities that drive scientific research forward, placing barriers and obstacles at the level of the individual, the family, the department, the institute and the nation. But hidden within this disruption are the seeds for valuable innovations in how we carry out collaborative research. In this presentation, Peter will describe some of the challenges and opportunities he has encountered leading the National Alliance for Water Innovation – a 20-institute research collaboration on water desalination – as well as some of the glimmers of hope he sees in how scientists could save time, lower their carbon footprint and improve their happiness and productivity using the lessons of the coronavirus lock-down.

speaker-1

Peter S. Fiske

14:30 - 15:00

Komunikacja R&D w sieci

WARSZTAT

Prelekcja w języku --> 🇵🇱

Obecna sytuacja wpływa na nas na wielu poziomach. Dotychczasowo sprawdzające się sposoby budowania relacji i sieci kontaktów takie jak wydarzenia branżowe i konferencje przestały być dostępne w formie jaką znamy. W końcu, po z goła 10 latach zapowiedzi „rok online” nadszedł. Cios otrzymała też światowa gospodarka, co może mieć wpływ na finansowanie projektów R&D. Z jednej strony oczy biznesu skierowane zostały w stronę szeroko rozumianych innowacji, a z drugiej środki finansowe mogą nie płynąć już tak szerokim strumieniem jak dotychczas. Dlaczego w tym kontekście ważne jest budowanie marki własnej? Do czego przysłużyć może się efektywna komunikacja prac R&D? W jaki sposób nie zmarnować tak dobrego kryzysu i wykorzystać pojawiające się szanse? O tym porozmawiamy podczas prelekcji. Po prelekcji sesja Q&A.

speaker-1

Wiktor Pastucha

14:30 - 14:15

Look at innovation through a Behavioural LENS

Prelekcja w języku --> 🇺🇸 

speaker-1

Matthew Willcox

15:15 - 16:00

Learning as a Tool for Resilience During Disruption

For entrepreneurs and scientists, learning is a way of life. Whether that learning happens in a lab, in a classroom, or on the job – via hard-won successes and disappointing mistakes -- your ability to take in and synthesize new information, then adapt your actions accordingly, are essential to your success. COVID-19 has thrust many of us out of our normal work and gathering spaces, thus disrupting paths to learning, especially the feedback loops that tell us if we’re doing a good job. In this talk, I will explain how adjusting to new modes of learning, many of which will remain long after COVID-19 recedes, will make you a more resilient person and professional.

SESJA

Lecture in language -> 🇺🇸 

speaker-1

Molly Nagler

16:00 -16:45

NETWORKING

NETWORKING

16:45 17:30

Power of the TOP Kids

WARSZTAT

speaker-1

Magdalena Osial

9:30 - 9:45

Powitanie

Dzień drugi konferencji poświęcony jest wyzwaniom dzisiejszego świata. Jak nowe technologie mogą pomóc nam w rozwiązaniu palących problemów związanych ze starzeniem się środowiska czy katastrofą ekologiczną? Czy robotyzacja, AI i nowoczesne rozwiązania mogą być wyjściem z problemów, z którymi się borykamy?Jak dostosować się do zmiennego środowiska i jak funkcjonować w wirtualnej rzeczywistości?

Język prelekcji -> 🇵🇱

9:45 -10:30

Disruptive technologies

Technologie dysruptywne zmeniają bieg rzeki. Ustalone na rynku sposoby działania przestają mieć znaczenie - zaczyna się nowa era. Kto by nie chciał stwrzyć takiego rewolucyjnego rozwiązania. Tylko, że to temat bardzo złożony. Chcemy pochylić się nad tym zagadnieniem i porozmaiać o tym jak w praktyce wygląda droga do tak zaawansowanego celu.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Filip Granek

speaker-2

Paulina Białek

speaker-3

Joanna Bagniewska

speaker-4

Małgorzata Styś

9:45 - 10:30

AI, ML, IoT i blockchain odpowiedzią na współczesne problemy?

Na naszych oczach kształtuje się nowy typ gospodarki: gospodarka cyfrowa." Tymi słowami rozpoczyna się raport "Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat". Nie każdy zdaje sobie sprawę, że te nowe rozwiązania weszły już na do naszego codziennego życia. Znalazły zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, logistyce, energetyce, finansach, ale też wdrażane są do turystyki, marketingu czy medycyny, zarówno w dużych korporacjach, jak i zwykłych przedsiębiorstwach. Zapraszamy na sesję poświęconą sztucznej inteligencji, Internetowi Rzeczy, technologii blockchain czy uczeniu maszynowemu. Podczas konferencji dowiecie się, czy i Wy powinniście rozważyć wykorzystanie ich we własnej firmie oraz jakie problemy mogą rozwiązać i które procesy usprawnić.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Krzysztof Radecki

speaker-2

Jakub Gałka

speaker-3

Maciek Zięba

speaker-4

Katarzyna Dorsey

speaker-5

Justyna Pelc

10:15 - 11:00

Pivot modelu biznesowego - jak dostosować się do nowych możliwości?

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku --> 🇵🇱

Obecna sytuacja zmusza nas wszystkich do poszukiwania nowych możliwości. Firmy stanęły przed nowymi wyzwaniami i szukają sposobów na przetrwanie na rynku, efektywną przebudowę biznesu i zaadaptowanie produktu w czasach kryzysu. Jak radzić sobie w zmiennym środowisku? Swoim doświadczeniem podzielą się zaproszeni eksperci.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

 

speaker-1

Agnieszka Młodzińska

speaker-2

Marta Kaleńska-Jaśkiewicz

speaker-3

Mariusz Wszołek

speaker-4

Magdalena Surowiec

speaker-5

Przemysław Brudnicki

10:30 - 11:00

AI, ML, IoT i blockchain

FIRESIDE CHAT

Prelekcja w języku --> 🇺🇸 

Na naszych oczach kształtuje się nowy typ gospodarki: gospodarka cyfrowa." Tymi słowami rozpoczyna się raport "Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat". Nie każdy zdaje sobie sprawę, że te nowe rozwiązania weszły już na do naszego codziennego życia. Znalazły zastosowanie w rolnictwie, przemyśle, logistyce, energetyce, finansach, ale też wdrażane są do turystyki, marketingu czy medycyny, zarówno w dużych korporacjach, jak i zwykłych przedsiębiorstwach. Zapraszamy na sesję poświęconą sztucznej inteligencji, Internetowi Rzeczy, technologii blockchain czy uczeniu maszynowemu. Podczas konferencji dowiecie się, czy i Wy powinniście rozważyć wykorzystanie ich we własnej firmie oraz jakie problemy mogą rozwiązać i które procesy usprawnić.

speaker-1

Primavera de Filippi

speaker-2

Marek Bury

11:00 -12:00

Zarządzanie uczelnią - doświadczenia TOPowiczów

O swoich doświadczeniach w zarządzaniu uczelnią opowiedzą TOPowicze, którzy w strukturze uczelni wyższej są wysoko. Jak zdobyte podczas programu doświadczenia pomogły im w zarządzaniu Wydziałami, czy też całą Uczelnią? Z jakimi wyzwaniami się mierzyli i nad jakimi zmianami pracują? Co sądzą o szkolnictwie wyższym w Polsce?

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Monika Rom

speaker-2

Krzysztof Dyczkowski

speaker-3

Krzysztof Kluza

speaker-4

Piotr S. Sulikowski

speaker-5

Bartosz Sołowiej

speaker-6

Renata Krzyżyńska

speaker-7

Bartosz Zajączkowski

speaker-8

Artur Oziębło

11:00 - 12:00

Starzenie się spoleczenstwa a nowe technologie

Jednym z problemów, przed którymi stoi dzisiejszy świat, jest starzenie się społeczeństwa. Nowe technologie mogą pozytywnie wpłynąć na zmienę wizerunku starości w społeczeństwie, natomiast potrzeba jest odpowiedzialnego projektowania rozwiązań technologicznych, które powinny wspierać, a w mniejszym stopniu zastępować i wyręczać starzejące się społeczeństwo w codziennych czynnościach. Jak poważny jest to problem i jakie ma konsekwencje? Jak nowe technologie próbują pomóc w tej sytuacji? O tym porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Max Bielecki

speaker-2

Agnieszka Labus

speaker-3

Artur Rydosz

speaker-4

Urszula Kłosińska

speaker-5

Radosław Nielek

12:00 -13:00

NETWORKING

NETWORKING

13:00 - 13:45

Technologie kosmiczne na Ziemi

Jak technologie kosmiczne wpływają na nasze życie na Ziemi i jak nasze działania na Ziemi wpływają na kosmos? O tym, jakie plany eksploracji kosmosu ma ludzkość na najbliższy czas, jakie ekscytujące zagadnienia chcemy badań oraz czemu poszukiwanie odpowiedzi na nurtujące nas pytania jest ważne, porozmawiamy z zaproszonymi goścmi z sektora kosmicznego. Zastanowimy się, jak badania kosmosu zmieniły naszą rzeczywistość i mogą zmienić ją w przyszłości oraz gdzie widzimy największy potencjał.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Marcin Stolarski

13:00 - 13:45

Nowe technologie w walce z katastrofą ekologiczną

Katastrofa klimatyczne to jedno z największych zmartwień ludzkości w obecnych czasach. Jak wygląda sytuacja, w której się aktualnie znajdujemy? Co możemy zrobić, aby uniknąć tego scenariusza? Jak nowe technologie mogą pomóc w walce z tym problemem? O nowoczesnych rozwiązaniach, które mają za zadanie pomóc naszej planecie, opowiedzą zaproszeni eksperci.

PANEL DYSKUSYJNY

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Monika Habrzyk

speaker-2

Konrad Szustakiewicz

speaker-3

Róża Janusz

speaker-4

Katarzyna Sobótka

13:00 - 13:45

Ekspertki i eksperci w mediach społecznościowych

Pandemia, z którą się zmierzamy, jeszcze bardziej przyspieszyła proces digitalizacji naszego życia. Nasz wizerunek w Internecie zaczyna odgrywać coraz większą rolę. Jak świadomie kształtować postrzeganie nas przez innych? Jak pokazywać swoje umiejętności i kreować wizerunek eksperta? Jak pozostać wiarygodnym i wykorzystać Social Media do pozyskania nowych, interesujących propozycji zawodowych? Zapraszamy na warsztat z ekspertem, który odpowie na te i inne pytania.

WARSZTAT

Prelekcja w języku -> 🇵🇱

speaker-1

Danuta Dobrzyńska-Schimmer

13:45 - 14:30

Scientists & Engineers as Civic Participants: Making a Difference in our Communities

As scientists and engineers we are often taught to view civic participation as separate from our professional responsibilities. But now more than ever before, our communities and governments need people who understand science and technology to help inform decisions about complex challenges. I will talk about my own professional journey, balancing a career in science and technology with active civic participation. I will also discuss how and why I founded Engineers & Scientists Acting Locally, an organization dedicated to increasing the number of people with backgrounds in STEM who are engaged with their local governments and communities.

KEYNOTE SPEAKER

Language of the lecture ->🇺🇸

speaker-1

Arti Garg

POSŁUCHAJ ICH Nasi Prelegenci

 

POSPIESZ SIĘ! Dołącz już dziś