Odkryj PAMI

 

Konferencja PAMI to coroczne wydarzenie Stowarzyszenia TOP500 Innovators i tym razem po raz pierwszy jest organizowana online. Stowarzyszenie skupia absolwentów programu stypendialnego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas którego 500 liderów nauk technicznych i specjalistów transferu technologii odbyło 9-tygodniowe staże na Uniwersytecie Stanforda, Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley i na Cambridge. Celem było poznanie najlepszych praktyk związanych z transferem technologii i zaszczepienie w uczestnikach ducha innowacyjności.

Dzisiaj naszym celem jest przekazywanie tej wiedzy dalej, dalszy rozwój i działanie na rzecz rozwoju innowacji. Stąd mamy przyjemność zaprosić na 9. edycję naszego wydarzenia.

Pobierz agendę wydarzenia

 

ZOBACZ CO PRZYGOTOWALIŚMY Szczegółowy program

 
10:00 - 10:15

Oficjalne otwarcie

speaker-1

Jan Chełkowski

speaker-2

Justyna Pelc

10:15 - 11:15

Finansowanie innowacji środowiskowych

Człowiek nie pozostaje bez wpływu na otaczające go środowisko. Dlatego tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą nam zadbać o naszą planetę, jest jednym z głównych kierunków rozwoju. Jak jednak zdobyć finansowanie na badania nad ekoinnowacjami? O tym, gdzie można szukać wsparcia w tworzeniu technologii dla zrównoważonego rozwoju, opowiedzą zaproszeni eksperci.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Katarzyna Walczyk-Matuszyk

speaker-2

Andrzej Muter

10:15 - 10:45

Walka ze zmianami klimatu

Zmiana klimatu jest już faktem. Pytanie brzmi - co możemy z tym zrobić? Zaprosiliśmy ekspertów, którzy opowiedzą o tym, jakie kroki podejmujemy i jakie jeszcze możemy podjąć zarówno we własnym domu, jak i na szczeblu lokalnym czy państwowym, aby zmniejszyć negatywny wpływ, jaki ma działalność człowieka na środowisko.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Martyna Zastawna

speaker-2

Katarzyna Udrycka

10:45 - 11:45

Inicjatywy edukacyjne w służbie środowisku

Edukacja nie jest już domeną wyłącznie szkół i nie kojarzy się wyłącznie z matematyką czy fizyką. Inicjatywy edukacyjne podejmowane są także przez organizacje czy firmy i dotyczą szeregu różnych zagadnień - od technologii, przez finanse, prawo, biznes, po ekologię. Podczas tej sesji porozmawiamy o tych inicjatywach edukacyjnych, które związane są z promowaniem zrównoważonego rozwoju.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Dorota Kinal

speaker-2

Justyna Markowicz

speaker-3

Marzena Cypryańska-Nezlek

speaker-4

Joanna Maraszek

speaker-5

Aleksandra Mikucka

11:15 - 12:15

Wpływ działalności naukowej na zrównoważone społeczeństwo i gospodarkę

Działalność naukowa jest podstawą wszystkich technologii i wprowadzanych innowacji. Jak jednak rozwijać obecną gospodarkę w sposób zrównoważony? Na to pytanie odpowiedzi należy szukać w tym samym miejscu. Porozmawiamy o tym, jak prowadzone przez naukowców badania pomagają nam w zmniejszeniu naszego wpływu na środowisko oraz jak naukowcy mogą brać aktywny udział w kształtowaniu rozwoju społeczeństwa w sposób zrównoważony.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Justyna Cięgotura

speaker-2

Michał Wieczorowski

speaker-3

Damian Kuźniewski

speaker-4

Charles C. Valauskas

11:45 - 12:15

Zrównoważony rozwój

Od eksperymentów naukowych po akcje sprzątania świata - inicjatyw ekologicznych jest mnóstwo i bardzo nas to cieszy! Jeśli szukacie inspiracji na działania, które możecie podjąć w swoim środowisku, to zachęcamy do posłuchania zaproszonych gości.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Agnieszka Oleksyn - Wajda

speaker-2

Katarzyna Wolszczak

12:15 - 13:15

Siła internetu - w kreowaniu świadomego konsumpcjonizmu

Rozpowszechnienie Internetu miało ogromny wpływ na nasze społeczeństwo. Z jednej strony sieć pozwala niespotykany wcześniej dostęp do informacji. Z drugiej strony, szybki i prosty dostęp do dóbr miał też ogromy wpływ na wszechobecny konsumpcjonizm. A jednak istnieje spora grupa internetowych twórców, którzy rozwijają się w przeciwnym kierunku, a grono wspierających ich osób rośnie w szybkim tempie. O wpływie influencerów na kształtowanie pozytywnych nawyków wśród konsumentów i promowaniu świadomego konsumpcjonizmu porozmawiamy z zaproszonymi twórcami.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Tomasz Morozgalski

speaker-2

Monika Dawidowicz

speaker-3

Paulina Górska

12:15 - 13:15

Dlaczego warto inwestować w CleanTech?

Innowacje środowiskowe są niezbędne. Jednak dbanie o naszą planetę nie zawsze jest tanie. Nasi goście pokażą jednak, że technologie dla środowiska to też świetny biznes. Nasi eksperci opowiedzą o tym, dlaczego warto inwestować w CleanTech i jak ten rynek wygląda obecnie.

Sesja w języku angielskim.

speaker-1

Michał Maćkowiak

speaker-2

Jan Chełkowski

speaker-3

Erki Ani

14:00 - 14:30

Technologie biologiczne - jak natura może pomóc rozwiązać palące problemy na Ziemi?

Niekorzystny wpływ człowieka na inne organizmy żywe jest zauważalny. Natura stworzyła jednak wyjątkowe mechanizmy. O tym, jak technologie biologiczne, czyli oparte na żywych organizmach, mogą zmienić oblicze recyklingu, medycyny czy eksploracji kosmosu, opowie zaproszona ekspertka.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Justyna Pelc

speaker-2

Ewa Borowska

14:00 - 15:00

Smart cities - czy możemy osiągnąć neutralność klimatyczną miast?

Smart cities to gorący temat. W końcu w miastach żyje znaczna część ludzkości, więc technologie dla miast są nie tylko ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju, ale też wygody mieszkańców. Dzięki jakim technologiom miasta robią się bardziej smart i jak to wygląda w Polsce? Czy możliwe jest osiągnięcie neutralności klimatycznej miast? Na jakich działaniach powinny skupić się samorządy, aby osiągnąć najlepsze efekty?

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Piotr Olkiewicz

speaker-2

Jan Chełkowski

14:30 - 15:00

Niekonwencjonalne materiały odnawialne

Każdego dnia produkujemy ogromne ilości śmieci. Jednak czy na pewno te odpady powinny wylądować na śmietnisku? Nasi goście opowiedzą o tym, jak na pierwszy rzut oka nieprzydatne materiały są przetwarzane na pełnowartościowe przedmioty i pokażą, jak duży potencjał ma ten rynek.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Tomasz Ciamulski

speaker-2

Zbigniew Karaszewski

15:00 - 15:45

Keynote speech - Asmaa Idrisu - Środowiskowe i społeczne praktyki ładu korporacyjnego (ESG) dla zrównoważonej przyszłości

speaker-1

Asmaa Idrisu

9:00 - 10:00

Możliwości działań ekspertów w kreowaniu krajowych strategii rozwoju technologicznego i strategii klimatycznej

speaker-1

Marcin Korolec

speaker-2

Paweł Musiałek

speaker-3

Piotr Sulikowski

speaker-4

Monika M. Kaczmarek

speaker-5

Ewa Kocińska-Lange

speaker-6

Justyna Glusman

9:00-9:45

Technologie wodorowe – torowanie drogi do gospodarek neutralnych dla klimatu

Technologie wodorowe pokazywane są jako niezbędne rozwiązanie do osiągnięcia neutralności klimatycznej. Deloitte zwraca uwagę na to, że działania związane z opracowaniem i wdrażaniem rozwiązań pozwalających na wytwarzanie, magazynowanie, transport i wykorzystanie wodoru stanowią jeden z filarów Europejskiego Zielonego Ładu (Green Deal) i są jednym z priorytetów w programach finansowanych ze środków UE i krajowych. Dlatego ten panel poświęcony będzie właśnie temu zagadnieniu.

 

Sesja w języku angielskim.

speaker-1

Jakub Kupecki

speaker-2

Piotr Jóźwiak

speaker-3

Ewa Mazur

speaker-4

Anna Niemczyk

speaker-5

Luca Mastropasqua

9:45-10:30

Zielona energia

Żaden temat nie kojarzy się tak bardzo z ekologią i zrównoważonym rozwojem, jak zielona energia. I nic dziwnego! Energia jest podstawą funkcjonowania obecnej gospodarki, a jej zużycie rośnie z roku na rok. Przejście na odnawialne źródła energii jest wręcz konieczne, jeżeli chcemy dalej się rozwijać. Dlatego zaprosiliśmy ekspertów, którzy przybliżą nam ten temat.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Marcin Lewenstein

speaker-2

Tobiasz Adamczewski

speaker-3

Joanna Korgul

speaker-4

Justyna Piszczatowska

10:00-10:30

Jak komunikować wyzwania klimatyczne?

Nauka to jedno, ale komunikowanie wyników badań to drugie. Jak więc powinniśmy mówić o zmianach klimatu, aby zostać zrozumianym? Ten temat przedstawi osoba, która jak nikt potrafi pokazać naukę w przystępny sposób - Tomasz Rożek, znany popularyzator nauki z kanału "Nauka. To lubię".

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Tomasz Rożek

10:30-11:15

Technologie kosmiczne dla zrównoważonego rozwoju

Eksploracja kosmosu wydaje się mieć niewiele wspólnego z problemami, z jakimi borykamy się na Ziemi. Nic bardziej mylnego. Zaproszeni goście opowiedzą o tym, jak technologie kosmicznego pomagają nam dbać o naszą własną planetę i jak korzystamy z tych rozwiązań każdego dnia.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Justyna Pelc

speaker-2

Ewa Borowska

speaker-3

Anna Łosiak

speaker-4

Agata Hościło

11:00-11:45

Nowe technologie dla środowiska

Technologia niekoniecznie kojarzy się z pozytywnym wpływem na środowisko. Rozwój naszej gospodarki niekorzystnie zmienia naszą planetę. Nie znaczy to jednak, że technologia jest zła. Zaproszeni goście opowiedzą o rozwiązaniach, które pozwalają nam wdrażać pozytywne zmiany - zmniejszać zużycie zasobów czy monitorować zanieczyszczenie środowiska.

 

Sesja w języku angielskim.

speaker-1

Mateusz Bonecki

speaker-2

Alessandro Iacoponi

speaker-3

Michał Pajdak

speaker-4

Piotr Nowak

11:15-11:45

Skalowanie przedsiębiorstwa w branży

Obok teorii trzeba też pokazać praktykę. Zaproszony gość opowie o tym, jak można rozwijać własną firmę w tej branży.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Paweł Kluczyński

12:45-13:15

Firmowe inicjatywy ekologiczne - czy biznes może być odpowiedzialny?

Cały świat podejmuje działania na rzecz środowiska. Co jednak z biznesem? Co w tym temacie robią firmy? O tym, czy biznes może być odpowiedzialny oraz jak dbanie o otoczenie może iść w parze z rozwojem działalności opowiedzą zaproszeni prelegenci.

 

Sesja w języku polskim.

speaker-1

Marcin Tischner

speaker-2

Ewelina Sasin

13:15 - 13:45

Keynote Speech - Michał Kurtyka - Wynalazki, ludzie i zasoby: wyzwania polityki klimatycznej po COP 26

speaker-1

Michał Kurtyka

13:45 - 14:00

Zamknięcie konferencji

POSPIESZ SIĘ! Dołącz już dziś